W jaki sposób wychować szczeniaka? Zabawa i tresura

Jeśli w stworzonym przez nas domu pomieszkuje szczeniak, już od pierwszych miesięcy jego życia powinniśmy zastanowić się nad jego kompatybilnym wychowaniem. Jest to ważne przede wszystkim, właśnie dlatego, że już pierwsze miesiące życia każdego pieska mają duże znaczenie w jego rozwoju i wychowaniu. Jeśli nasza opieka wobec psa będzie prawidłowa, błyskawicznie zauważymy w jego zachowaniu pozytywne cechy.

Jeżeli chcemy wychować psa od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, by wziąć go do domu dopiero, gdy skończy siódmy tydzień życia, ponieważ do tego czasu pragnie troskliwej opieki matki. Jeżeli wybieramy dla siebie psa z hodowli powinniśmy pamiętać o wypełnieniu jego metryki, bowiem w ten sposób naszego pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeżeli wybieramy psa z hodowli musimy pamiętać także o książeczce zdrowia psa, w której to w przyszłości zapisane pozostaną szczepienia, czy też uskutecznione odrobaczenia.

Kiedy tak właściwie już wybrany przez nas piesek odnajdzie się w naszym mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w jakim będzie mógł wypocząć oraz pobawić się. Ewidentnie powinniśmy schować przedmioty rodzaju przytulanki dla psa sklep, jakie dotąd leżały na niższych półkach, ponieważ pies mógłby zaintrygować się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy rozpoczynamy wychowanie pieska, bacznie powinniśmy obserwować jego wszystkie zachowania? W wypadku, kiedy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy także meble zareagujmy i spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Jesteśmy w stanie zakupić też dla czworonoga odpowiednie zabawki, najprzyzwoiciej twarde, bo pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Istnieje kilka zasad, do których warto się zastosować, by wychowanie naszego pieska przebiegało w sposób przyjemny i bezkonfliktowy. W głównej mierze nie karcimy go za to, że zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeśli go ukarzemy ma okazję on pomyśleć, iż kara jest za to, że załatwia się on najzwyczajniej w świecie w opisującej nas obecności. To uczyni, że pies podczas załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Należałoby też chwalić psa i nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.

You may also like...