Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic realizowana jest wtedy, gdy po konsultacji lekarskiej ekspert wywnioskuje, że w konkretnym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. Podczas rozmowy uwzględnione są wyznaczniki takie jak: rodzaj problemu, współwystępujące schorzenia pacjenta, brane specyfiki medyczne, wcześniejsze pobyty w szpitalu i zabiegi operacyjne, kontuzje z przeszłości. W czasie konsultacji ma miejsce również analiza siły mięśniowej chorego i może zostać zlecane badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław oferuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające za zadanie przywracać sprawność w obrębie narządu ruchu.

Można na przykład oczekiwać: przywrócenia pełnej sprawności po kontuzjach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, czy obniżenia odczuwania dolegliwości w wypadku bólu i dyskomfortu. Niezależnie od faktu, z czym zmaga się konkretny pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma za zadanie przywrócić rolę układu ruchu. Rehabilitanci przygotują tempo i zakres treningów indywidualnie dla każdego pacjenta.

Nowocześnie zaprojektowany sprzęt ortopedyczny wzmacnia słabsze mięśnie, przywraca zakres ruchu, jak i poprawi całą sprawność. W Sports Medic może również odbyć się rehabilitacja pacjentów po zabiegach, bazująca na na zastosowaniu się do rekomendacji ortopedów i wracaniu do zwykłego trybu funkcjonowania. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą także korzystać sportowcy po przeżytych kontuzjach. Można na fizjoterapię zostać skierowanym po operacyjnym leczeniu stawów, kości oraz więzadeł, a także po operacjach: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy.

Na dodatek, schorzenia w tej placówce leczone są też z użyciem fibryny bogatopłytkowej w schorzeniach z jakimi zmagają się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych czy kontuzje mięśni. W placówce wykonywane są także badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, polegające na analizie stanu układu kostno – biodrowego wraz ze zrobieniem ultrasonograficznego obrazowania bioderek.

You may also like...

1 Response

  1. Tomasz pisze:

    Czy wiesz czym są metody Wim Hofa i dlaczego one są takie popularne teraz? Zobacz już teraz na naszym blogu. Sprawdź nas, czytaj, komentuj. Poczytaj informacje na https://www.makijaz.info.pl/metoda-oddychania-wima-hofa-jak-ja-stosowac/

Dodaj komentarz